MENÜ İÇİN TIKLAYIN

Medikal Testler ve Tavsiyeler

Dr. Michael Biavati - Paediatric Otolaryngologist.
Dallas, Texas

Burun tıkanıklığı ve drenaj, klinik kariyerimde rastladığım en yaygın sorunlardan biridir. Yoğun burun salgısı ve buna bağlı olarak gelişen burun tıkanıklığı, burnunu çekmeyi ve ağzından nefes almayı başaramayan küçük çocuklar ile yenidoğanlarda ciddi bir problemdir. Baby-Vac , çocuklarda burun tıkanıklığını gidermek ve nefes alışlarını rahatlatmak için güvenli ve hijyenik bir yöntemdir. Baby-Vac 'ı hastalarıma ve küçük çocuğu olan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

http://directory.dmagazine.com/doctors/Michael-J-Biavati-MD/12143

© 1993. Hungarian National Office of Translations - Dr. Adrienne Vásárhelyi, M.D.,
Medical Specialist- Otorhinolaryngology

Bebek ve çocuklarda en sık görülen hastalıklardan bazıları nezle, üst solunum yolları enfeksiyonu ve bunlara bağlı olarak gelişen kulak iltihabı, maksiler sinüzit gibi ciddi rahatsızlıklardır. O yaşın anatomik özelliklerinden, sürekli yatmaktan burun sık sık tıkanır ve bebek burnunu çekemediği için temizleyemez. Bu nedenle, çocukların burnunu temizlemek için yardımcı cihazlar kullanmak zorunda kalırız. Neonatal and Paediatric Ward olarak biz yıllardır Baby-Vac kullanıyoruz. Kullanımı çok kolay. Kullanırken burna yerleştirmek gerekmiyor ve yara yapmadan, güvenle temizleyebiliyor. Özellikle ev kullanımında yeterli ve kullanışlı. Şeffaf olması sayesinde burundan çıkanlar rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Ebeveynlerin bu ürünü öğrenmesi çok kolay, temizlemesi çok rahat ve sadece kaynatmakla sterilize edilebiliyor. Bu set, tüm özellikleriyle birlikte bir çocuğun burnunu temizlemek için en ideal ürün.

University of Ulm,
Clinic and Polyclinic for Otorynolaryngology- Medical Director: R. Pfalz M.D.
University Professor :W. Pirsig M.D., Head of Rhinology and Rhonchopathy

Akustik rinometri ve rinomanometri departmanlarımızda bu ürünü 10 çocuk ve 5 yetişkin üzerinde test ettik. Burundaki rahatsız edici salgıları sorunsuz olarak çıkarabiliyor. Cihazın kullanımı çok kolay, etkili ve çocuklar rahatlıkla alışabiliyorlar. Kullanım esnasında herhangi bir yara veya hasar oluşmadı, zaten cihazın tasarımı nedeniyle olumsuz bir durum beklenmiyordu. Macar meslektaşlarımın bu iyi niyetli ve başarılı çalışmalarını destekliyor, doktorlar tarafından hastanelerde ve ebeveynler tarafından evlerde kullanımını tavsiye ediyorum.

Plunket - Budapest
S. Vegh, Plunket Nurse

Bir Plunket hemşiresi olarak Budapeşte'de pediatri uzmanlarıyla birlikte çalışıyorum. Sürekli kronik soğuk algınlığı ve nezle şikayetiyle gelen ebeveynlerle karşılaşıyorum. Kariyerimin başlarında ebeveynlere çocukları için pek fazla tavsiye veremezdik. Çocuk burnunu sümkürmeyi öğrenene kadar kullanabileceği burun damlaları vermek zorunda kalırdık. En kesin tedavimiz ise en iyi olmadığını bildiğimiz antibiyotik tedavisiydi.

1995'de kulak burun boğaz uzmanımız bize harika bir çözüm önerdi: Çocukların ve bebeklerin burnunu Baby-Vac ile tedavi etmek. Onun tavsiyesinin ardından tüm Plunket ve hemşireler Baby-Vac kullanmaya başladılar. Bölgemizde yaklaşık 15.000 çocuk var ve bu cihazı sayısız kez kullandık. Edindiğimiz tecrübelere dayanarak söylüyoruz ki, tüm ebeveynler bu cihazı eczanelerden temin ederek evlerinde güvenle kullanabilirler.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki, Baby-Vac çocuğun soğuk algınlığından kurtulmasına çok yardımcı oluyor ve çocuklar bu sayede daha iyi beslenebiliyorlar. Temiz burunları sayesinde daha iyi uyuyorlar. Aynı zamanda Baby-Vac kullandığımız çocukların tekrarlayan sorunlar için daha az geldiğini de fark ettik.

Ebeveynler bize çok olumlu geribildirimler sundular. Oldukça mutluydular ve sağlıklı çocukları sayesinde onlar da geceleri daha rahat uyuyorlardı.

ENT uzmanları ve pediatri uzmanlarının görüşlerini paylaştığı çok sayıda ENT konferansına katıldım. Macaristan genelinde bu cihazın kullanımına başlanmasından bir yıl sonra, soğuk algınlığına bağlı kulak iltihabı vakaları %75 azaldı. Tecrübeler ve istatistiklere göre çocuklarda bronşit, larenjit, zatürree gibi sorunlarda ciddi azalma görüldü.

Baby-Vac nasal aspiratör, ev kullanımına çok uygun. ENT uzmanları, pediatri uzmanları, Plunket hemşireleri ve binlerce anne, 10 yıldan beri üründen çok memnun kaldılar. Baby-Vac nasal aspiratörü çocuklarının daha iyi uyumasını, soğuk algınlığından daha çabuk kurtulmasını, bağlı hastalıklardan korunmasını isteyen herkese hiç tereddüt etmeden tavsiye ediyorum.

Kaynak: http://www.babyvac.co.nz/cikk4.php?lang=en

Sertifikalar ve Klinik Sonuçlar